Mūsu kontakti:

Skanstes iela 25, Rīga LV-1013

+371 6789 5910

Jautā mums:

“Reverta” kredītportfeli nopērk SIA “Gelvora”

29.03 2018

Zviedrijas finanšu holdinga “Marginalen AB” sastāvā ietilpstošā SIA “Gelvora” ir iegādājusies AS “Reverta” kredītportfeli. Atbilstoši noteiktajai kārtībai un līguma nosacījumiem darījums stāsies spēkā pēc pārraugošo institūciju piekrišanas saņemšanas.
Darījuma ietvaros “Reverta” investoram pakāpeniski nodos 4,5 tūkstošus kredītlietu. Šajā procesā būs iesaistītas abas darījuma puses un lēšams, ka darba izpilde aizņems aptuveni trīs mēnešus.
Atbilstoši līguma nosacījumiem darījuma summa ir ierobežotas pieejamības informācija.
Investors “Gelvora” ir starptautiska kompānija, kas ietilpst Zviedrijas finanšu holdinga “Marginalen AB” sastāvā. Pateicoties Skandināvijas biznesa tradīcijām un ilgstošajai pieredzei finanšu un kredītu atgūšanas tirgū, Latvijā SIA “Gelvora” ir ierindojusies TOP līdera pozīcijās starp analoga profila kompānijām, uzsvērts paziņojumā medijiem.
“Reverta” valdes un padomes lēmumu par potenciālā investora izvēli noteica tādi kritēriji kā nozares standartiem un pasaules praksei atbilstoši organizēts caurspīdīgs pārdošanas process, saņemto labāko saistošo piedāvājumu finansiālo, darījuma struktūras un līgumu juridisko risku izvērtējums, kā arī potenciālā investora nevainojama reputācija un uzticamība.
Gandrīz septiņu gadu intensīva darba rezultātā “Reverta” ir atguvusi 754 miljonus eiro jeb 67% no tajā atstātajiem problemātiskajiem aktīviem. Šobrīd “Reverta” portfelī ir atlikuši tikai paši problemātiskākie aktīvi ar ilgstošām maksātnespējas un likviditātes problēmām – šo kredītu vidējais kavēto dienu skaits pārsniedz 2500 dienas.
AS “Reverta” darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos – kredītu restrukturizācija, parādu piedziņa un nekustamo īpašumu pārvaldīšana. Saskaņā ar Eiropas Komisijas apstiprināto “Parex bankas” restrukturizācijas plānu “Revertas” saimnieciskā darbība tiek izbeigta 2017. gada beigās.